Co nám na kobercích nejvíc vadí


Koberce patří již mnoho let k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Jsou velice pohodlné, pohledné, měkké a docela snadno se pokládají. Nezanedbatelnou výhodou není ani jejich přijatelná cena. Koberec si navíc může pořídit kdokoli bez ohledu na to, zda je technicky zdatný v pokládkách krytin, což jsou zejména případy dřevěných parket a palubek, plovoucích podlah, vinylové podlahy nebo kamenné či keramické dlažby. Přece jen se však tu a tam objeví nějaký zádrhel, díky němuž koberec proklínáme, i když obvykle neprávem.

perský koberec

Zakopnout o koberec s podnosem plným jídla – když zakopnete a upadnete s podnosem plným jídla na podlahu z kamenných dlaždic, maximálně vás to namíchne, trochu si zanadáváte, ale zbytky pokrmu uklidíte, a za chvíli je po všem. S kobercem na podlaze to ale tak snadné nebude, tam se vaše extempore projeví mnohem důkladněji, a možná, že bude nutné dát o tom na vědomí firmě, která koberce čistí speciálními metodami, například strojem Rotovac.

čištění koberců

Skvrny od kávy, vína a rajčatového protlaku – představte si, že jste si právě donesli do obýváku plný talíř špaget, polili je kečupem či protlakem, posypali strouhaným parmezánem a vaše kočka vám do talíře máchla packou a na koberec se vychrstla rajčatová šťáva. Koberec je shodou okolností krémový. Vyčistit skvrnu ručně se vám vůbec nemusí podařit, a tak nezbyde nic jiného, než zavolat profesionály čištění koberců v Praze 6.

Parmezánový odér – v předchozím odstavci jsme zmínili parmezán, ten má velmi svéráznou vůni, která ne každému vyhovuje. Nemusíte však ani vysypávat parmezán na koberec, abyste tu ucítili jeho odér, ono postačí několik měsíců či let chodit po koberci naboso a o velmi podobnou vůni se postarají vaše bosá chodidla. Chodidla za to pochopitelně nemohou, na vině jsou bakterie, které váš pot rozkládají, ale naštěstí je tu opět pomoc v podobě profesionálního čištění, které zbaví povrch koberce i tohoto problému.