Jak zvládat nouzi?


O soukromém podnikateli se dá říci, že tento dělá to, co chce, z dosažených příjmů poplatí všechny výdaje a to, co mu zbude, je jenom jeho, takže si vlastně může žít na tak vysoké noze, jak se mu to jenom zlíbí. Ovšem to je pouze teorie. Ve skutečnosti to sice nejednou probíhá obdobně, ale nakonec se ukáže, že když se zaplatí z příjmů všechny výdaje, už to zbývající na podnikatelův spokojený život nestačí. Pokud mu tedy vůbec něco zbude, pokud nezůstanou jenom dluhy a oči pro pláč.

Podnikání prostě může vynášet, ale také nemusí. A i když to je ziskové, nemusí vypadat zisk tak, jak by si to někdo, kdo soukromě podniká, představoval. A to je pak nepříjemné, ne-li vysloveně zlé.

roličky rupií

A když podnikateli nezbývají peníze na jeho obživu a třeba nedokáže z toho, co utržil, ani pokrýt provozní náklady jeho firmy? Co potom?

Potom se musí někdy žít z půjčky. Musí se někde získat podobným způsobem další finanční prostředky, jež zajistí podnikateli a jeho firmě existenci do doby, než se vše zase obrátí k lepšímu. Jistě, je to jenom dočasné řešení, ale i s tím se musí soukromníci nejednou spokojit.

směs peněz

A o kterou půjčku se ucházet, když se v soukromém byznysu něco nedaří tak, jak by tomu mělo být? Skvělou volbou je často americká hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéka bez registru, jejíž nespornou předností je hlavně to, že se tu tolik nehledí na žadatelovy kvality. Podnikatel může mít i celou řadu problémů, ale přesto tu uspěje. A to díky tomu, že se za půjčené peníze zaručí zástavou nemovitosti. Díky té se totiž dá tolerovat nejedna komplikace, kterou by dotyčnému v bance zaručeně neodpustili.

A tak tu uspějí i ti z řad podnikatelů, kteří mají záznamy v registrech dlužníků, nevalná daňová přiznání nebo třeba i jiné obtíže. A není se tak díky nebankovní hypotéce třeba obávat toho, že by nechali žadatele na holičkách a že by mu nezbylo nic jiného než zbankrotovat.