Dnešní doba je pověstná tím, že jí téměř nic není svaté. I když tato věta zní téměř pejorativně, při hlubším zkoumání můžeme zjistit, že to tak úplně není. Ještě před třeba sty lety nebylo možné, aby se ve filmech knihách psalo o aktivitách jako je sexuální život a věcích, které se s ním pojí. Ale netřeba si to představovat tak, že by o něm lidé „nic nevěděli“. Mnohdy naopak takováto tabu vedla k tomu, že jednoduše autoři byli více vynalézaví a pod různými metaforami jej ve svých dílech skrývali či jim stačilo naznačit a vnímavý čtenář si zbytek domyslel. Sexuální život i dříve bujel, jen se o něm tolik nemluvilo, nepsalo a přiznání, že jej také prožívají patřilo jen těm nejspodnějším či nejchudším vrstvám, které všeobecným pravidlům tolik nepodléhaly.
Tato tabu vedla k tomu, že se například nešířilo povědomí o sexuálně přenosných chorobách nebo k tomu, že určitá skupina obyvatel byla ze společnosti jednoduše vyloučena. Na druhé straně, můžeme se zamyslet nad tím, jak vypadá dnešní svět a jestli se nám takto líbí. V dnešní době neexistují tabu a vše, doopravdy vše, je možné rozebírat veřejně. Toto vede naopak k tomu, že se mezi normy dostává i chování patologické, protože jsme „pochopili, jak se ten člověk cítí a proč se tak chová“ nebo jde právě o to zevšedněné zážitků, které dříve byly brány jako unikátní a jedinečné, patřící pouze mezi dva intimně se znající jedince.
Díky naší upřímnosti jsme ale schopni řešit některé problémy, které by dříve zůstaly skryté. Erektilní dysfunkce u mužů je poměrně běžný problémem, ale také docela dobře řešitelným. S jedním takovým řešením přišla na trh na konci minulého století anglická farmaceutická firma Pfizer, která předvedla svůj nový lék Viagru. V dnešní době již vypršela patentní smlouva, takže generikum viagry již můžete sehnat téměř kdekoli.