Kdy je čas nasadit do bazénu odpěňovač


K provozu bazénu je zapotřebí řada pomůcek, mezi nimi kupříkladu i odpěňovač. K čemu je u bazénu dobrý odpěňovač 3l, jistě odvodíte již z jeho názvu. Patří do bazénového příslušenství, jako celá řada dalších pomůcek, které zajišťují bezproblémový chod a hlavně potřebný komfort pro relaxaci pod vodní hladinou. Kde se ovšem ona pěna na hladině bere?

pěna na hladině

Zbytky šamponů, mýdel a pracích prášků či gelů – praní prádla v automatické pračce není nikdy stoprocentní, aby zbavilo prádlo úplně všech mikročástic pracích prostředků či aviváže. Část z nich na prádle zůstane i po důkladném máchání, proto je důležité, abyste používali zdravotně nezávadné a ekologické výrobky. Některé, co se usadí na tkanině vašich plavek, se snadno vyluhují do vody v bazénu a při vyšších koncentracích mohou vyvolat vyšší pěnivost.

vodní pěna

Zbytky čistidel – podobný problém může nastat i u různých čisticích prostředků, které zůstanou na vašem oděvu či na pokožce, anebo se do bazénu dostanou při čištění jeho okolí, jako je dlažba, lehátka, solární sprcha, zahradní nábytek atd. Zbytky čistidel mohou zůstat i na povrchu samotného bazénu, který čistíte po ukončení či před zahájením koupací sezóny.

Algicidní přípravky – algicid je přípravek, který se využívá k eliminaci vodních řas, algicidní látky vylučují kupříkladu i vodní rostliny, které tím regulují výskyt řasy ve svém přirozeném prostředí. Některé algicidní přípravky však mohou vyvolat i vyšší pěnivost a zde se odpěňovač může uplatnit.

Biologický materiál – je-li v nádrži mnoho organického odpadu, např. dusíkatých proteinů, což se stává např. při špatně navržené filtraci nebo při jejím nevhodném využívání, může to být rovněž důvodem k pěnivosti vody. Stává se to i u zahradních jezírek a s tímto problémem se mohou setkat i akvaristé. Zde je ovšem důležité pátrat po příčině a vyřešit ji, aby se situace neopakovala příliš často.