Kdybyste se porozhlédli po konstrukčním instalatérském materiálu, naleznete tu obrovské množství různých součástek od redukcí, rozvodnic, PPR křížů 20 mm, ventilů, záslepek, kolen, mufen až po trubky, přechodky a téčka. Všechny výrobky mají jedno společné, a sice vyrábí se z polypropylenu, materiálu, který si získal uznání již před mnoha lety díky jeho mimořádným vlastnostem. V tomto odvětví se využívá ještě PVC, ovšem polypropylen jej v mnoha směrech předčí a právě díky němu vděčíme za tzv. rozvody vody v plastu.
Koroze – je pro polypropylen neznámým pojmem, nikdo korozi rozvodů vody v plastu neřeší a z tohoto hlediska jde o naprosto spolehlivé řešení. Odpadají tedy nejen pracná údržba, obtížné demontáže armatur a renovace rozvodů, ale i korozivní pláty, které se dostávají do vody a ovlivňují její kvalitu.
Nízká hmotnost – některé vodovodní systémy mohou být natolik těžké, že mají neblahý vliv na statiku konstrukce, jsou to např. případy centrálních vodovodních řadů a rozvodů ve velkých objektech. Plast je mnohem lehčí, než ocelové potrubí, a tak může v tomto směru výrazně napomáhat.
Zdravotní způsobilost – z polypropylenu se vyrábí kuchyňské nádobí, nářadí a pomůcky a využívá se i v medicíně, proto je způsobilý i jako nosné médium pro pitnou a samozřejmě i pro užitkovou vodu. V domácnostech PPR nahrazuje kovové pozinkované trubky a někde dokonce i velmi staré potrubí olověné. Polypropylen neuvolňuje do vody (ani do horké vody) žádné toxické látky.
Snadná manipulace – s PPR materiálem se dobře pracuje, snadno se ohýbá a spojuje tepelnými sváry, je to čistá práce, poměrně jednoduchá, která nevyžaduje žádné extra odborné znalosti a dovednosti. Naučit se s ním pracovat zvládne i šikovný kutil. Výhodou je i nízká cena těchto komponentů a pochopitelně i velmi dlouhá životnost, přesahující desítky let.